Historie firmy Tecnotrade obráběcí stroje s.r.o.

2001

Byla uzavřena smlouva o obchodním zastoupení mezi italskou firmou TECNOMACH S.p.A., která se zabývá prodejem CNC kovoobrábějících strojů, a českými zástupci. Začíná se budovat prodejní a servisní síť na území České a Slovenské republiky a nabízet vysoce kvalitní stroje za příznivé ceny.

2004

Vzniká firma TECNOTRADE s.r.o., která má již stabilní místo na českém a slovenském trhu. Rozšiřuje síť obchodních zástupců, zvyšuje počet servisních techniků. Díky tomu je firma TECNOTRADE schopna poskytnout kompletní služby při nákupu a servisu strojů.

2005

Kapitálový vstup firmy TECNOMACH S.p.A a korejské firmy DOOSAN Infracore Germany GmbH do společnosti TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE s.r.o.

2007

Společnost TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE s.r.o. se přesunula do provozovny v Kuřimi u Brna o rozloze 500 m2. V showroomu jsou k nahlédnutí námi distribuované stroje a veškerá administrativní i servisní podpora.

2008

Naše společnost prodala od roku 2001 přes 400 CNC strojů. Každoročně se účastní několika významných strojírenských veletrhů (MSV/IMT Brno, MSV Nitra, FOR INDUSTRY Praha). Ve své provozovně v Kuřimi pořádáme technické semináře s mezinárodní účastí. K prezentaci strojů patří i pravidelné návštěvy skladů strojů v Itálii, v Německu a v Jižní Koreji.

2012

Přesun do nové vlastní haly v Kuřimi.

2014

Naše společnost prodala 176 kusů strojů.

2015

Nejvíce prodaných strojů v historii firmy s celkovým počtem více než 200 kusů. V tomto roce naše společnost také prodala 1000 obráběcí stroj značky DOOSAN.

2016

Otevření rozšířeného showroomu v Kuřimi o celkové ploše 2500 m².

2021

Firma TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE s.r.o. oslavila 20 let působení na trhu CNC obráběcích strojů v České a Slovenské republice. Dosáhla rekordu v počtu prodaných CNC strojů za rok, a to počtu 253 ks.

2022

Společnost Doosan Machine Tools změnila svůj název i značku a CNC obráběcí stroje vyrobené v jejích výrobních závodech nesou od 1.6.2022 značku DN Solutions.